Biyografi

Dr. Burak Hacıhanefioğlu 1969 yılında İstanbul’da doğdu. 1986 yılında girdiği Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1993 yılında mezun oldu. 1993-1999 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisası yaptı. Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisası döneminde ‘’Polikistik Ovaryum Sendromunda İnsülin Direnci ve Renin-Angiotensin sistemi (RAS) arasındaki ilişkinin değerlendirilmesi’’ konulu tezini tamamladı.

Dr. Burak Hacıhanefioğlu Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını bitirdikten sonra sonra 1999 yılında İsveç’te Orebro Üniversitesinde polikistik over sendromu’nda yumurta gelişimi ve yumurtlama konusunda çalışmalarda bulundu. Dr. Burak Hacıhanefioğlu Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını bitirdikten sonra sonra 1999 yılında İsveç’te Orebro Üniversitesinde polikistik over sendromu’nda yumurta gelişimi ve yumurtlama ile ilgili araştırmalarda bulundu.

2000-2002 yılları arasında İngiltere’de Newham General Hospital’da Üreme Endokrinolojisi bölümünde araştırma görevlisi olarak çalıştı. Bu dönemde ‘’Investigation of apoptotic and cell cycle pathways in granulosa cells of women with polycystic ovary syndrome’’ konulu projeyi geliştirdi. Newham General Hospital’da polikistik over ünitesinin kurulmasında görev aldı.

Dr.Burak Hacıhanefioğlu İstanbul’da kurucusu olduğu BH Kadın Sağlığı Araştırma-Tedavi ve Polikistik Over Merkezi’nde hizmet vermektedir. ‘The Endocrine Society ve Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği üyesi, Androgen Excess and PCOS Society’nin kurucu üyesidir.